Buty do biegania, buty fitness, buty na siłownię, buty ortopedyczne dla dzieci  Warszawa

Dla każdego, kto chce bawić się ruchem! Zwłaszcza dla osób, które cenią sobie to co naturalne, zdrowe i fizjologiczne. buty do biegania warszawaDla osób, które lubią swoje ciało i rozwijają jego świadomość albo dla tych, którzy chcieliby je polubić.

Także dla tych ze słomianym zapałem, którzy zaczynają aktywność sportową, a po kilku tygodniach coraz bardziej się wycofują, i wycofują… bo słabnie im motywacja.

Przyjemność, którą będziecie odczuwać w Vibram FiveFingers® da Wam dodatkową porcję motywacji. Najlepszej, bo napędzanej radością z ruchu, a nie strachem przed nie zrealizowanym planem treningowym

Dla miłośników sportu, buty do bieganiaktórzy chcą poprawić technikę i zwiększyć wydajność podczas treningu. Dzięki lepszemu wyczuciu podłoża i własnego ciała oraz dzięki efektywniejszym wzorcom ruchowym. Dla osób, chcących zmniejszać ryzyko kontuzji, wzmacniając swoje stopy oraz przywracając prawidłowe wzorce ruchowe (w tym poprawiając koordynację i szybkość reakcji, dzięki pełnej informacji zwrotnej z receptorów głębokich).

Dla osób dbających o zdrowie, które dzięki prawidłowym wzorcom ruchowym ciała chcą redukować dolegliwości bólowe kolan czy kręgosłupa towarzyszące im podczas aktywności albo też chcą zapobiegać płaskostopiu.

Dla dzieci. Stopy dzieci są szczególnie delikatne, ponieważ jak cały organizm dziecka są w fazie wzrostu i podlegają procesowi kształtowania swojej funkcji i budowy. Dlatego potrzebują odpowiednich warunków do prawidłowego rozwoju. Potrzebne warunki zapewnia tylko takie obuwie, które chroni delikatna skórę stopy, a równocześnie umożliwia pełną, nie skrępowaną ruchomość całej stopy. Warto pamiętać, że w czasie ponad 2 milionów lat ewolucji stopy ludzkie rozwijały się nie skrępowane sztywnymi butami i do tego nasze organizmy są zaadaptowane.

Śmiało możemy powiedzieć, że FiveFingers są…
Dla kobiet, mężczyzn, starych i młodych …
Dla kobiet w ciąży i matek, ojców, dzieci …
Dla lekarzy, muzyków, żołnierzy i sportowców …
Dla joginów, fighterów i spacerowiczów…
Dla Ciebie i dla wszystkich, których kochasz!

Więcej informacji o wpływie FiveFingers® na zdrowie i kondycję znajdziecie na stronach “Dlaczego Vibram FiveFingers®?” i “Czy te buty są dobre dla dzieci?” oraz na innych stronach w dziale “O butach Vibram FiveFingers®”

A co warto robić w FiveFingers’ach?

Jest już prawie 30 modeli tych butów (nie licząc różnych wersji mocowania buta: rzep, sznurówka, ani wersji kolorystycznych). Można je dobrać niemal do każdej aktywności ruchowej, a wiele modeli jest przy tym dosyć uniwersalnych. Zobaczcie sami, poniżej, co można robić mając na nogach Vibram FiveFingers®:

> > Chodzić, jeśli tylko nie masz jednego palca u stopy. . .

Ponad 2 miliony lat ewolucji, a palce nie zanikły. Choć był czas na wykształcenie jednopalczastej stopy, ewentualnie kopytka. Zapraszamy na naszą stronę “Po co są palce u stóp”, można się przekonać, że są dla nas bardzo ważne. A obuwie z kieszonkami na palce, to więcej niż obuwie minimalistyczne, to obuwie fizjologiczne, czy inaczej naturalne. PS. Doskonale nadają się do metra.

buty do bieganiabuty fitness

> > Biegać po mieście. . .

Buty naturalne Vibram® FiveFingers® będą Twoim przewodnikiem po naturalnej technice biegania.
Wystarczy trochę wiedzy o naturalnym ruchu, np. bieganiu i uważność na sygnały płynące z własnego ciała, żeby w czasie 2-4 tygodni zrozumieć “o co w tym biega”. Po 8-12 tygodniach poczujesz się ekspertem. Co ważne, od początku nauki poczujesz, że doświadczenie biegania naturalnego niesie zaskakującą przyjemność. Kiedy zaczynasz, biegaj nie więcej niż pół godziny wolnym truchtem, żeby dać stopom czas na wzmocnienie, a sobie na złapanie podstaw dobrej techniki. Na początku skupiaj się na technice, a nie na tempie biegu.

Nie martw się o twarde podłoże – podczas naturalnego biegania Twoje kroki staną się bardziej miękkie, “kocie” w swojej naturze, a siły oddziaływające na stawy będę mniejsze niż gdybyś biegał/a lądując na pięcie w amortyzowanych butach.

To samo dotyczy każdego innego rodzaju treningu: fitness, crossfit, aerobic czy sportów walki – zaczynaj łagodnie, stopniowo zwiększając obciążenia treningowe. Słuchaj ciała, szanuj je i współpracuj z nim. To najlepszym przepis na długą sprawność i unikanie kontuzji.

Pamiętaj! Stopa nie może zostać nagle poddana pełnym obciążeniom. Zamknięta w tradycyjnych butach, miała mocno ograniczoną ruchomość, przez co osłabła. Dlatego, jeśli odczuwasz ból, zmniejsz intensywność treningu i sprawdź technikę. Taka jest fizjologia: niećwiczony dotąd narząd nie może zostać nagle poddany pełnym obciążeniom.

Więcej informacji w dziale “Jak zacząć”.

buty na siłownię buty na siłownię

buty do biegania warszawabuty do biegania warszawa

> > Biegać przełajowo. . .

W terenie, ubrany w buty fizjologiczne Vibram® FiveFingers® będziesz czuł nawet więcej przyjemności niż w mieście. Zmienne ukształtowanie terenu dostarczy Twoim stopom stymulujących, ciekawych doznań, co sprawi, że bieganie nigdy nie będzie już wydawało się nużące. Więcej informacji w dziale “Jak zacząć”.

buty ortopedyczne dla dziecinajlepsze buty do biegania

najlepsze buty do bieganiabuty do biegania

> > Uprawiać fitness i crossfit. . .

Lepsze czucie podłoża, poprawiona koordynacja ruchowa, większa zwinność i mocniejsze nogi – na to można liczyć ćwicząc w FiveFingers. Do tego dodatkowa porcja przyjemności podczas treningu, dzięki bogatym doznaniom odbieranym ze stóp.
Czy warto ? – zostawiamy Waszej ocenie.

buty do biegania


> > Uprawiać sporty walki. . .

Wyczucie podłoża, równowagi i balans ciała będą precyzyjniejsze niż zwykle. Do tego większa zwinność oraz wzmocnione mięśnie łydki i przodu goleni. I wreszcie, dodatkowa porcja przyjemności podczas treningu, dzięki bogatym doznaniom odbieranym ze stóp.

Buty do biegania, buty fitness, buty na siłownię, buty ortopedyczne dla dzieci  Warszawa

> > Wybrać się na łódkę, kajak czy deskę. . . albo zanurkować

Wysoka przyczepność i doskonałe czucie podłoża sprawiają, że FiveFingers® są tutaj chętnie wybierane. Przy nurkowaniu stopy mają ochronę przed kamienistym dnem.

Zatem: kajakarstwo, żaglówki, surfing, basen czy też wakacyjne kąpiele w miejscach z kamienistym dnem? A może sporty wodne całkiem poważnie i bezkompromisowo? Mamy dwa modele zaprojektowane specjalnie do każdej aktywności w wodzie, zapewniające stopom odpowiednią przyczepność, ciepło i ochronę.

> > Chodzić na ciekawe wędrówki. . .

Poczujesz większy kontakt z przyrodą chodząc “jakby boso”.

Dawniej mówiono: “W góry tylko w butach z grubą podeszwą, z cholewką za kostkę, bo inaczej skręcisz sobie staw skokowy”.
Dziś mówimy: “Czym grubsza podeszwa tym łatwiej skręcić kostkę, bo nasz układ nerwowy staje się bezradny i nie może nas chronić. Nie dostaje bowiem potrzebnej mu informacji z receptorów czucia głębokiego, do tego ma zmniejszone możliwości reagowania, kiedy stopa jest w znacznym stopniu unieruchomiona tradycyjnym butem.”

Poczuj więc spacer po górach na własnych stopach w FiveFingers. Będziesz chodził bardziej świadomie i rozważniej. A twoje reakcje będą szybsze.

> > Pójść na własny ślub. . .

Nawet na ślubie można poczuć się przyjemnie i naturalnie.

> > Wyjść na spacer z psem. . .

Z FiveFingers® możesz mieć przecież frajdę na co dzień!

Jak ujął to jeden z naszych klientów: “odkrywam chodzenie na nowo”. Tego możecie się spodziewać nosząc FiveFingers. Zwykłe chodzenie stanie się ciekawe i miłe samo w sobie. Resztę sprawdźcie sami.

Wybierzcie się na kawę albo zieloną herbatę w FiveFingers. A może do kina?

> > Bawić się, zwłaszcza jak jesteś dzieckiem. . .

Dzieci uwielbiają to co naturalne i co daje im swobodę ruchu. Dlatego lubią też FiveFingers®. Stopa dziecka rośnie i rozwija się, tylko fizjologiczne obuwie pozwala na prawidłowy rozwój stóp, bo nie powoduje ucisku, ograniczeń ruchomości, a więc nie przyczynia się do deformacji stóp.

> > Ruszać na ratunek, jak jesteś twardzielem. . .

Ekipa w akcji, a na nogach FiveFingers®.